Izvēlamies dzelzs vai metāla durvis mājai vai dzīvoklim

Daži īpašnieki, laikā kad tiek skatītas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, pašu izvēli uztver nenopietni, par ko tad visbiežāk agri vai vēlu jāmaksā. Nekvalitatīva siltuma izolācija, slikts ārējais izskats, viegls uzlaušanas risks, ir tas ar ko tad tie pēc tam saskaras. Ko pasākt tiem, kuri grib, tomēr, lai ārdurvis dzīvoklim ilgu laiku priecētu savus saimniekus ar modernu izskatu un izturību? Pats galvenais, būtu nepieciešams pētīt ārdurvju veidus, un tad var droši pētīt informāciju ražotāju mājas lapā par to produkciju.

Ārdurvis dzīvoklim – kādi tieši veidi eksistē?

Izskatīsim trīs galvenos tipus: koka, PVC, metāla. Katrs no šiem atbilst to funkcijām. Kādus tad uzdevumus ārdurvis dzīvoklim varētu īstenot: aizsardzība pret iebrucējiem, siltumizolācija un trokšņu absorbācija, iekšējais un ārējais dizains.
Plastmasas durvis standartā tiks uzliktas ražošanas vietās vai arī kā 2. ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai. Veikalos, aptiekās, tirdzniecības centros PVC durvis veic vien “atvēršanas un aizvēršanas” funkciju. Pvc ārdurvis ir vieglas, tāpēc viņas ir parocīgi atvērt arī bērniem un veciem cilvēkiem. Vēl viens plus ir tas, ka tādas durvis jau ir diezgan lētas.
Savulaik dzīvokļos bija uzliktas koksnes ārdurvis. Mūsdienās no koksnes galvenokārt būs ārdurvis privātmājām. Tās varētu būt lētas durvis no priedes, kas tieši nevarēs tikt galā no vides izraisītajam sekām vai ielaušanās mēģinājumiem. Kā vēl viens variants eksistē ārdurvis, kuras taisītas no spēcīgiem ozola masīviem, dižskābarža, alkšņa masīviem. Taču arī tās iespējas nevar pielīdzināt ar to, kā pret ielaušanos cīnās metāla durvis.
Dzelzs durvis mājai vai arī dzīvoklim, šodien būtu populārākais variants. Šis ir saistīts ar faktu, ka tieši tās pilda visas funkcijas: siltuma izolāciju, trokšņa izolāciju, izturību, estētisko izskatu. Tanī pašā brīdī ir gan lētās, gan premium klases ārdurvis katrai gaumei un budžetam. Dzelzs durvis var izvēlēties ar dažnedažādu stilu – sākot no klasiskā dabīgā koka līdz pat minimālismam un high-tech. Dzelzs ir izturīgs izejmateriāls, kur atrodot izcilas slēdzenes metāla durvīm, tās var jau droši aizsargāt māju no iebrukšanas.

Metāla ārdurvis vai arī koksnes, kam jāvērš vērība?

Izvēloties ārdurvis, jau ir jākoncentrējas uz izvietojuma vietu, ārdurvju mērķi un durvju ailes lielumu. Galvenais, ir vēl jāizplāno, kur ārdurvis dzīvoklim būs uzstādītas, ja būs nepieciešamas durvis dzīvoklim vislabāk, bez šaubām, ir metāla vai kombinētās durvis, var lietot pat augstas kvalitātes elitārus koka modeļus ar augstas klases ielaušanās izturību. Kā arī, izvēloties ārdurvis, būtu jāaizdomājas tieši par papildus aizsardzību pret iebrukšanu. Pirmkārt, tās ir speciālas slēptās slēdzenes metāla durvīm, un arī lielāka metāla kārta. Protams, vienalga neviens nebūs nodrošināts pret iebrukšanu, tomēr, jo pārdomātākas slēdzenes un lielākas pašas ārdurvis, jo lielāka būs iespējamība, kad zaglis pavadīs daudz vairāk sava laika atvēršanai vai arī pat var pilnībā atteikties no savas idejas. Izvēloties ārdurvis, jau ir svarīgi arī izvēlēties labu siltumizolāciju. Galu galā siltas metāla ārdurvis mājai būs daudz izdevīgāks ieguldījums, nekā piemēram, ar zemas kvalitātes izolāciju, vai pat ja tās vispār nav. Privātmājām tad ir pietiekami arī metāla, koka un kombinētie varianti.
Durvis dzīvoklim jāizvēlas, balstoties tieši uz telpas vispārējo stilu, izejmateriāls šinī situācijā nemaz nav tiešām nozīmīgs piemēram, kā vizuālā noformējuma veiktspēja. Visi parasti izvēlas dažādas dekoratīvās opcijas, piem., salīdzinoši populāri būtu paneļu ārdurvis, un modeļi jau ar atšķirīgiem dekoratīviem kokgriezumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *