Kas ir azartspēles Latvijā?            

Dažkārt, domājot par vienu vai otru likumu, lāga nevar saprast — ko īsti domājuši to ierosinātāji, un vai viss ierosinātais ir līdz galam pārdomāts un izvērtēts. Viens no tādiem jautājumiem neapšaubāmi ir arī attiecināms uz azartspēlēm Latvijā. Tas taču ir absurdi pēc būtības uzskatīt, ka azartspēles ir ienākumu gūšanas avots un tāpēc tam piemērot iedzīvotāju ienākumu nodokli.

Cilvēks, strādājot nopelna algu, un tas ir viņa ikmēneša ienākums, ar kuru viņš var rēķināties. Ar ko gan var rēķināties azartspēlmanis? Šodien nopelna, rīt divtik vairāk zaudē. Loģiski domājot, azartspēles taču nevar uzskatīt par ienākumu gūšanas avotu, jo tās taču tomēr ir tikai izklaides veids. Ar šādu regulējumu nav mierā arī Latvijas spēļu biznesa asociācija (LSBA). Tā šīs problēmas risināšanai ieteikusi vairākus variantus, viens no tiem — radīt iespēju, ka nodoklis no laimestiem rezumējošā kārtībā ir jāmaksā, ja laimestu summa (neieskaitot aprēķinā laimestus, kurus ir izmaksājis azartspēļu organizators un par kuriem jau ir ieturēts nodoklis) pārsniedz 14 400 eiro, nodokli piemērojot no minētās summas pirmā eiro.

Vairāk uzzini- https://www.optibet.lv

            Kā zināms, agrāk azartspēles Latvijā nebija apliktas ar šādu nodokli. Pirms gada, 2017. gada novembrī, tika apstiprināti grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Šajos grozījumos tika noteikts, ka iedzīvotāju ienākumu nodoklis ir piemērojams arī izložu un azartspēļu laimesta daļai, kas pārsniedz trīs tūkstošus eiro. Ja laimests ir no no trīs tūkstošiem līdz piecdesmit pieciem tūkstošiem, nodokļa likme ir 23%. Tas nozīmē, ja redzat, ka Bingo spēlē jūsu ģimenes loceklis laimē deviņus tūkstošus eiro, nesapriecājaties, vairāk nekā divus tūkstošus viņam atvilks nodokļos. Tā kā azartspēles Latvijā nav lēts prieks pat tad, ja tu laimē.

Pēc sarunas ar Latvijas spēļu biznesa asociāciju, Finanšu ministrija rosinājusi būtiski celt ar IIN neapliekamos izložu un azartspēļu laimestus, tādējādi pārskatot šā gada sākumā spēkā stājušos nodokļu reformu, kurā noteikts, ka ar IIN apliek izložu un azartspēļu laimestus, kuru vērtība pārsniedz 3000 eiro. Asociācija saprot, ka pilnīga nodokļa atcelšana azartspēlēm Latvijā nav iespējama, bet domā, ka ar nodokļiem apliekamo summu vajadzētu pacelt līdz 14 400 eiro, jo, viņasprāt, šis risinājumus palīdzētu izvairīties no situācijām, kad spēlmaņi turas laimestu robežās, kuras ir zem 3000 eiro.

Finanšu ministrija šobrīd iesaka paaugstināt laimesta minimumu, kas ir neapliekams ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, no 3000 eiro līdz 7200 eiro.Skaidrs arī tas, ka Latvijas spēļu biznesa asociācija ne tik daudz uztraucas par spēlmaņu ne tik daudz uztraucas par spēlmaņu maciņiem, kā par savu nākotni, jo nodokļu celšana var aizbiedēt daļu klientu, un viņi var meklēt citas alternatīvas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *