KAS JĀZINA PIRMS ORTOŽU PIRKŠANAS?

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ja cilvēks jūtas fiziski slikti, tad arī emocionālā labsajūta, darba spējas un ikdienas gaitas tiek būtiski ietekmētas un traucētas. Šādos brīžos obligāta neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Rehabilitācijas procesi palīdz ķermenim atgūt konkrētas dabiskās funkcijas un uzkrāt enerģiju. Kā piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķemeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Topošās māmiņas katrā ziņā novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Reizēs, kad nepieciešama nopietni rehabilitācijas pasākumi, noteikti jāizvērtē iespēja iegādāties dažāda veida ortozes un ortopēdiskās zolītes.

KOMPRESIJAS ZEĶES UN APĢĒRBI.

Dažāda stila kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien vairāk aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespēja mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes situācijās. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos online veikalos, kas piedāvā šāda un līdzīga tipa noderīgas lietas. Tautā visbiežāk tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc dažādu vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības bez šaubām novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tādēļ tās ir īpaši nepieciešamas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes parasti tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta funkciju. Kā jau pēc apzīmējuma var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Ir iespējams nopirkt ortozes celim, potītes ortozes, ortozes elkonim, bandāžas, sporta ortozes celim un potītēm. Lai iegādātos maksimāli piemērotas ortozes un bandāžas, ieteikums konsultēties ar funkcionālo speciālistu, jeb ergoterapeitu, par vislabāko risinājumu un piemērotāko ortozi konkrētajai problēmai.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *