KOLAGĒNA FUNKCIJAS CILVĒKA ORGANISMĀ

Kolagēna loma mūsu ķermenī ir ļoti svarīga. Tas ir atrodams jebkuras dzīvas būtnes šūnas, īpaši daudz skrimšļos un kaulos. Lai arī kolagēns mūsu ķermenī ir atrodams dabiski, ar vien biežāk parādās dažāda veida informācija par to, ka nepieciešams to uzņemt papildus, lai veicinātu savu veselību, uzlabotu ādas elastību, veicinātu smadzeņu darbību un visādi citādi ne tikai aizkavētu novecošanās pazīmes, bet arī palīdzētu savam ķermenim.

Veikalu plauktos kolagēnu varam atrast pievienotu dažādiem funkcionālās pārtikas produktiem, kosmētiskajiem un higiēnas līdzekļiem, kā arī aptiekās un internetā, uztura bagātinātāja formā, taču to var uzņemt arī ar pārtiku.

VAI KOLAGĒNS ATTIECAS TIKAI UZ ĀRĒJĀ IZSKATA UZLABOŠANU?

Proteīni katras dzīvas būtnes šūnu pamatā, tādēļ to nozīme ir neapstrīdama. Arī kolagēns ir viens no proteīniem, kas ne tikai rūpējas par skaistiem matiem un elastīgu ādu, bet arī atbild par pilnvērtīgu organisma funkcionēšanu visa mūža garumā. Kolagēns sastāda 35% no visiem cilvēka ķermenī esošajiem proteīnu veidiem, kas veido cilvēka ķermeni tieši tādu, kādu redzam to spogulī. Kolagēns ir saistviela, kas palīdz nodrošināt saišu, muskuļu, saistaudu, cīpslu elastību un nodrošina to stingrību. Organismā kopumā ir 28 dažādi kolagēnu tipi, kas atrodas atsevišķās ķermeņa daļās un atbild par šūnu pareizu attīstību un funkcionēšanu. Radzenē un dažādos iekšējos orgānos varam sastapt pirmās pakāpes kolagēnu. Otrā tipa kolagēns ir atrodas skrimšļos un acs stiklveida ķermenī, savukārt 3.tipa kolagēns ir atrodams ādā asinsvadu sieniņās, un tā šo sarakstu varētu turpināt ilgi. Kolagēns aktīvi ķermenī tiek ražots līdz 25 gadu vecumam, taču pēc tam, ražošanas tempi mazinās un organisms pārtiek no uzkrātajām rezervēm, kas agri vai vēlu izsīkst un tiek saražots mazāk kā nepieciešams patērēšanai. Tādēļ arī kolagēna papildus uzņemšana ar uztura bagātinātājiem ir ieteicama tieši pēc 25 gadu vecuma.

KĀ KOLAGĒNU PAPILDUS UZŅEMT AR PĀRTIKU?

Kolagēns matiem tiek ražots ne tikai cilvēka, bet arī dzīvnieku ķermeņos un dažos augos. Kolagēna pulvera sastāvā parasti ir atrodams kolagēns, no dzīvnieku un zivju organismiem, taču, vislabāk kolagēnu uzņemt tieši no liellopa. Līdzīgi kā cilvēku organismos, arī dzīvnieku kolagēns ir atrodams subproduktos, kaulos, skrimšļos, kas komplektā jāuzņem ar OMEGA 3 taukskābēm un papildus C vitamīnu. Daudziem par pārsteigumu jāteic, ka kolagēns ir atrodams arī kakao!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *