Kur apgūt pirmo palīdzību?

Jau no skolas sola visiem ir zināmi pirmās palīdzības kursi. Kā arī pirmās palīdzības kursi csdd obligāta prasība un ir ielikti ikvienas auto skolas mācību programmā. Tomēr daudzās autoskolās pirmā palīdzība tike pasniegta virspusīgi, bet topošie vadītāji nevērš tiem vajadzīgo vērību. Turklāt gadiem ejot, gan pirmā palīdzība autovadītājiem, gan viss skolā mācītais piemirstas. Bet tajā pat brīdī ikdienā gadās situācijas, kad vismaz minimālas zināšanas par mākslīgo elpināšanu, var glābt dzīvību. Tādēļ tieši pirmā palīdzība jau ir tāda lieta, kura būtu jāzina katram no mums.

Atbilstošākais mācību centrs, kurā apgūt pamatus pirmajā palīdzībā

Visi autobraucēji nenoliedzami zina, kas tieši ir pirmās palīdzības kursi, tajā pat brīdī vairāki jau visu ir aizmirsuši. Taču, ja rodas situācija, ja pirmā palīdzība tiešām ir ļoti vajadzīga, daudzi nezina kā rīkoties. Tādēļ protams labāk būtu atsvaidzināt zināšanas un tam nav vajadzīgs iet uz braukšanas skolu. Var būt meklēts jebkurš mācību centrs, kurā būs macīti nepieciešamie pirmās palīdzības kursi. Tomēr apskatiet atsauksmes par izvēlēto vietu, lai Jūs netērējat naudu par velti. Apskaties, kāda tieši ir interneta lapa, vai Jūs meklētā informācija ir sameklējama. Sazinieties ar pašu vietu, izjautājiet par to, kas ir interesants. Kā arī atceraties, kad pirmā palīdzība jebkuram ir diezgan vajadzīga.

Kas tieši būtu pirmās palīdzības kursi?

Protams, lai neapmulstu un tiktu kompetenti realizēta pirmā palīdzība, būtu nozīmīgi ievērot šādu darbību secību. Sākumā ir jābūt pārliecinātiem par savu drošību, par šo momentu atgādina bez šaubām arī pirmās palīdzības kursi. Pārliecinieties par cietušā drošību un citu cilvēku drošību. Pārliecinieties, vai cietušajam jūtamas dzīvības pazīmes (skaidrs pulss, elpošana, acu reakcija uz gaismu). Lai pārbaudītu elpošanu, vajadzīgs atmest cilvēka galvu, noliekties pie sejas un pēc tam mēģināt sajust, vai cilvēks elpo. Lai sajust pulsu, būtu vajadzīgs uzlikt pirkstus uz artēriju. Lai pārliecinātos, ka cietušais ir pie apziņas, ir jāsakrata cietušais, bet vienīgi, ja tas nedarīs pāri cietušajam. Nekavējoties jāzvana uz viens viens divi un tad jācenšas sniegt pirmā palīdzība, kura atkarībā no situācijas var būt – normalizēt elpošanu, sirds masāža, asins plūsmas apturēšana un pārējās darbības. Savukārt cietušajam jānodrošina ērtības un tad jāsagaida palīdzība.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *