LABĀKIE RĪGAS BĒRNUDĀRZI.

Īpašas emocijas, uzsākot bērnudārznieka gaitas, rodas ne tikai pašam bērnam, bet arī viņa vecākiem. Pie mums pieteikumu pirmsskolas izglītības apmeklējumam vecāki steidz iesniegt jau pavisam drīz pēc bērna nākšanas pasaulē. Vecāki, visbiežāk, mācību iestādi izvēlas jau pirms bērnu piedzimšanas. Lai pieteiktu bērnus rindā kādā pirmsskolas mācību iestādē, vajadzīgs bērna personas kods. Daudzi vecāki izvēlas bērnus pierakstīt gan valsts, gan pašvaldības pii, jo šādi pastāv augstāka iespējamība bērnu palaist pii jau pusotra vai divu gadu vecumā, kad vecākiem ir pilnvērtīgi jāatgriežas darbā. Privātajos pii rinda var pienākt jau pēc pusotra gada, kas nav pārāk izplatīti valsts bērnudārzos, kur vecākiem nākas gaidīt pat 3 un vairāk gadus, ja dārziņš ir liels un kalpo kā populāra alternatīva daudzu vecāku starpā.

KĀ PIETEIKT ATVASI PIRMSSKOLAS MĀCĪBU IESTĀDĒ?

Jautājumi par to, kā bērnu pieteikt rindā bērnudārzā, kļūst aktuāls daudziem jaunajiem vecākiem. Pēc bērna piedzimšanas to var samērā ērti izdarīt internetā, izslēdzot vajadzību doties uz mācību iestādi vai izglītības pārvaldi un gaidīšanu garās rindās. Ja vēlaties atvasi pierakstīt rindā privātajā dārziņā, tad, visticamāk, uzņemšana jāsaskaņo ar iestādes vadītāju, pēc konsultatīvas tikšanās reizes. Ja privātais bērnudārzs Juglā piekrīt uzņemt rindā atvasi, tad, parasti, bērns mācību iestādi varēs apmeklēt aptuveni pēc gada vai pusotra. Privātie PII nav bezmaksas. Pašvaldības, atbalstot vecākus, kamēr nav pienākusi kārta pašvaldības pii, sedz vienu daļu no privātā bērnudārza mēneša maksas.

BASEINS BĒRNIEM UN ZĪDAIŅIEM BĒRNUDĀRZĀ.

Vecāki mācību iestādi, arī PII, saviem bērniem mēdz izvēlēties pēc dažādiem kritērijiem. Bieži vien noteicošu lomu izvēles izdarīšanā spēlē tas, kādas papildus nodarbības vai brīvā laika pavadīšanas opcijas tiek nodrošinātas. Vispopulārākās ir matemātikas un kādas svēsvalodas papildus apmācības, taču noteikti pēdējos gados kļūst populārs arī baseins un peldētprasmes apmācība jau no zīdaiņa vecuma. Ja zīdaiņu peldināšana vai bērnu peldēšanas nodarbības var būt iestādes sarakstā, tad katrā ziņā var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo dārziņu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *