Smiltsērkšķi vispārējā medicīnā, mājas pielietošanā un skaistumam
Tieši Himalaju kalni jau tiek dēvēti par smiltsērkšķu rašanās vietu. Vietējie iedzīvotāji šos kokus dēvē jau par “svētajiem augiem”. Ķīnā labums, ko var sniegt smiltsērkšķu ogas, ir atklāts jau 12 gadsimtus. Saskaņā ar mongoliešu leģendu, pats Čingishans un tā karavīri pirms katras uzvarošās kaujas lietoja konkrēti šīs ogas. Smiltsērkšķu ogas un vēl tā neatkārtojamība jau ir skaidra un patlaban. Spilgti oranžās ogās zinātnieki bija uzgājuši pārsteidzošu Omega elementu klātbūtni: Omega-3, -6, -9 un retās Omega-7 taukskābes, kā arī tieši tās ir pilnas jau ar minerālvielām un pat vitamīniem. Līdz ar to vairākās valstīs gadsimtiem ilgi smiltsērkšķi jeb zelta koks tiek lietoti, priekš tam, lai stiprinātu imunitāti, pazeminātu holesterīna līmeni, palēninātu novecošanos un dziedētu daudzas ādas kaites. Vairāk var uzzināt uzņēmuma mājas lapā, kā arī zemāk rakstā!
Smiltsērkšķi jeb zelta koks – to īpašību uzskaitījums kā arī sastāvdaļas
Pašas smiltsērkšķu ogas satur vitamīnus A, C, kura būs arī daudz vairāk nekā, piemēram, citronā, satur arī visus B grupas vitamīnus, P, PP, E un arī K vitamīnu grupas. Tāpēc smiltsērkšķu stādi ir tik ļoti neatkārtojami, ka pat neviens pat cits augs nevar būt līdzvērtīgs. Smiltsērkšķi par terapeitisku kā arī profilaktisku līdzekli pārvērš dažādas bioloģiski aktīvās vielas tā sastāvā. Šajā augā arī ir sameklēti piecpadsmit daudzi mikroelementi. Starp tiem: mangāns un nātrijs, alumīnijs, magnijs, kalcijs un dzelzs, titans, silīcijs kā arī daudzi citi. Viennozīmīgi tas satur ļoti nepieciešamo beta karotīnu, eļļu, organiskās skābes, sterīnus, fosfolipīdus, flavonoīdus, fenola skābes, serotonīnu, inozīdus, rutīnu, holīnu, kumarīnus, pektīna vielas. Visi šāda veida nezināmie apzīmējumi parāda, kad smiltsērkšķi jau ir savdabīga bumba, kura uzlādēta ar veselībai un skaistumam vērtīgākajām vielām. Pietiek vien ar simts gramiem svaigu ogu, vai, piemēram,, kad tiek izmantota smiltsērkšķu sula, lai arī organisms saņemtu var teikt, ka visu iespējamo vitamīnu un arī vitamīnu nepieciešamo ikdienas devu. Tāpēc cilvēki izraugās smiltsērkšķi ziemai. jau kā savdabīgu imunitāti stimulējošo līdzekli. Taču vēl bez tā visa šo auga plaši izvēlās arī medicīnā, kad ir jāārstē iekšējie orgāni, kā arī kā kosmētisko līdzekli.
Smiltsērkšķi ārstniecībā un arī uzturā, kur tad vēl to var arī pielietot?
Interesanti, ka tieši smiltsērkšķu ogas var teikt, ka netiek izmantotas svaigas. Tomēr, apstrādātas, kā smiltsērkšķu sula, ievārījums, marmelāde, parasti tiek lietots daudz, bez tam cena nav diezgan liela. Tiek izlaista ļoti noderīga smiltsērkšķu tēja, kuras pamatā ir smiltsērkšķi un to novārījumi.
Smiltsērkšķi ir lietderīgi saaukstēšanās situācijā, tā kā stiprina imūnsistēmu, sirds slimības, ārstē gastrītu, ginekoloģiskas slimības. Smiltsērkšķu augi noder, priekš tam, lai normalizētu gremošanas sistēmu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, atmiņas uzlabošanai kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu. Priekš sievietēm pašas smiltsērkšķu ogas ir īpaši noderīgas, tā kā tās ļauj glābt jaunību, normalizēt hormonus kā arī palīdzēt saglabāt reproduktīvās sistēmas veselību. Regulāra augļu lietošana sniedz iespēju novērst dzemdes iekaisuma.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks labi ietekmē arī vīrieša veselību. Ogas aizsargā ķermeni no priekšlaicīgas novecošanās, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Kā arī tiešsaistē būs receptes par to, kā iespējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai Jūs variet nopirkt jau gatavu produkciju.