ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI, TICĒJUMI UN SPĒLES LIELIEM UN MAZIEM

Būs grūti atrast kādu, kurš negaidītu Ziemassvētkus neatkarīgi no viņu vecuma. Neatņemama Ziemassvētku tradīcija ir pantiņu skaitīšana un dāvanu saņemšana. Pats populārākais pantiņš saistībā ar Ziemassvētku svinībām noteikti ir par nabaga apdegušo pīrāgu. Ir dažādas svētku dzejolīšu apgūšanas iespējas – neskaitot skolu, radus un draugus, pantiņus var atrast internetā. Galvenokārt, tiek izmantots interneta meklētājs un dažādas speciālas apsveikumu un dzejolīšu publicēšanas vietnes, kad nepieciešami dzejoļi par Ziemassvētkiem bērniem. Tā ir kā virtuāla grāmatiņa mūsu kabatā. Vakara gaidītākā daļa noteikti ir dāvanu saņemšana, kas īpašu prieku rada bērnos.

ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI UN SPĒLES INTERNETĀ

Daudzi uzsver, ka svētkos pats galvenais nav materiālas dāvanas, bet laba vēlējumi, gaišas un patīkamas emocijas, kas nav melots, jo dāvanas tiešām nav noteicošais. Ziemassvētkos vienmēr tiek piekoptas dažādas tradīcijas – citas tikai ģimenei raksturīgas, savukārt citi atkal izvēlas dažādu citu tautu paražas. Ziemassvētku laikā cilvēki kļūst saticīgāki, labestīgāki un iegrimst pārdomās par to, ka aizvadīts vēl viens gads un kas tajā ir mainījies salīdzinoši ar iepriekšējo. Daudzi izvēlas dāvināt nozīmīgas dāvanas, nevis bezpersoniskus niekus, jo tas norāda uz rūpēm. Smaidu noteikti izraisīs arī nelielas dāvaniņas. Ziemassvētku vakaru dažādos dažādi pantiņi un novēlējum, kas šo laiku veidos īpašu.

ZIEMASSVĒTKU SVINĪBU TRADĪCIJAS PASAULĒ

Citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var atšķirties no mūsējām un tas ir tikai normāli. Arī svētku svinēšanas laiks var variēt pa pāris nedēļām, jo, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētki tiek svinēti divas nedēļas vēlāk – 7. janvārī Tas skaidrojams ar 15.gadsimtā notikušo kalendāru maiņu, kad, Eiropai pārejot pie Gregora kalendāra laika uzskaitījumam, Austrumu baznīca turpināja izmantot Juliāna kalendāru. Daudzi Ziemassvētkus sagaida ar gavēni, vēl kāds izvēlas pielietot citu valstu un kultūru tradīcijas. Šajā jautājumā nav pareizu un nepareizu atbilžu, jo svētku būtība paliek nemainīga. Arī daļa latviešu Ziemassvētkus svin vēlāk, kopā ar pareizticīgo konfesiju pārstāvjiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *