Acu pārbaude pie oftalmologa

Vairāki cilvēki līdz galam neizprot ar ko atšķiras savā starpā optometrists un tāds ārsts, kā oftalmologs, vai kas tad būtu optiķis. Un tas ir tāpēc, kad diezgan ilgus gadus jebkurš acu ārsts tika dēvēts par oklulistu. Ejot laikam, daudzas medicīnas iestādes sāka pielietot jauno terminoloģiju, savukārt cilvēki sāka apjukt, kas tieši tad ir kurš vai pie kāda speciālista būs īsta redzes pārbaude. Turpmāk mēģināsim tikt skaidrībā, ar ko nodarbojas visi šie speciālisti te, starp kādām profesijām pastāv atšķirība, bet kur viņas nav. Gan arī varēsiet noskaidrot, kā piemeklēt profesionāli, kā arī kam tieši vērst vērību.

Pie kā labāk veikt pārbaudi redzei?

Tad kādi tieši būtu acu ārsti? Pirms tam bija kāds ārsts okulists, kur arī devāmies pārbaudīt acu asumu, šodien redzes speciālisti pilda konkrētas darbības, atbilstoši savai specialitātei. Piemēram, optometrists jau ir speciālists, kurš strādā ar redzes slimībām un kam jau ir ārstniecības personas sertifikāts, kurš jāatjauno ikreiz pēc pieciem gadiem. Šis speciālists izmeklē kopējās slimības, ja tiek veikta redzes pārbaude, darbojoties gan ar redzi kā objektu, gan arī jau ar pašu acs orgānu. Šāds acu ārsts var izrakstīt arī brilles vai kontaktlēcas. Turpretim, kad tiek identificētas slimības, optometrists pacientu nosūta jau uz ārstēšanu. Šādu procesu pilda oftalmologs acu ārsts. Šis speciālists ir okulists, kura jau uzdevumos tiek iekļauta redzes pārbaude, diagnostika un ārstēšana, preparātu nozīmēšana, turklāt ir tāda veida oftalmologi – acu ārsti, kas veic acu operācijas. Pie tam tādi speciālisti palīdzēs piemeklēt brilles vai kontaktlēcas. Un visbeidzot optiķis, kas nebūs ārstnieciskā persona. Šis speciālists strādā jau ar pašu recepti, kuru saņēmāt tieši no oftalmologa ārsta vai optometrista. Optiķis spēs izveidot koriģējošās brilles atbilstoši receptei, sataisīt rāmjus brillēm, kā arī piemeklēt brillēm materiālus. Pastāv vēl saistīta profesija: optiķis-optometrists. Viņš drīkst pārbaudīt redzi un izgatavot piemērotas brilles.

Kam tieši vērst īpašu uzmanību, izvēloties ārstu?

Brīdī, kad būs vajadzīgs acu ārsts, pats pirmais, kas ir jāizprot – nepieciešama ārstēšana vai arī vienkārša acu pārbaude. No tā izriet, kāds okulists būs nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Ja optometrists pārbaudīs acu redzi, savukārt oftalmologs acu ārsts jau veiks ārstēšanu. Ja jūtat, ka brilles kļuva diezgan vājas, varētu būt, ka tieši Jums pietiks ar optometristu – optiķi, kas spēs pārbaudīt redzi un uzreiz izgatavot brilles. Jebkurā gadījumā, kā oftalmologs, gan optometrists ir ārstnieciskā persona, kas nozīme, ka viņiem būtu jābūt sertifikātiem, ko iespējams pārbaudīt. Nākamais būtu iegūt klientu atsauksmes konkrēti par acu ārstu. Bez šaubām, jau ir ērti, kad var digitāli pierakstīties tieši uz konsultāciju, kā arī mājas lapā uzreiz redzēt cenu šim pakalpojumam. Acu redze jau ir svarīga lieta, tādēļ tas ir jāuztic vienīgi profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *