Ēkas celtniecība un jumta uzstādīšana

Vairāku pilsētas iedzīvotāju liels sapnis būtu zemes gabals nomaļā vietā, kur varētu uzsākt ēkas būvniecību. Projektējot ēku, svarīga tad ir ēkas jumta konstrukcija. No tā formas izvēles, pareizajiem aprēķiniem, izstrādājot un ievērojot pareizu darba tehnoloģiju, būs atkarīgs nākotnes mitekļa komforts. Ņemot vērā to, ka jumta konstrukcijas veidi ir tiešām dažnedažādi, ir jāizvēlas piemērotākais tieši Jūsu gadījumā, lai tiktu izvelēts arī pareizais jumta segums. Ka arī, neskatoties uz to, vai tā ir māja vai vien dārza māja, vienmēr jāatceras, kad jumta siltināšana būs svarīga celtniecības daļa. Turklāt piemēram, kā dizaina elements varētu būt izmantotas koka kopnes, kas bija moderns risinājums.

Ieskaties piedāvājumā – https://marupesjumti.lv/

Kādi ir jumta konstrukcijas veidi?

Jumta konstrukcijas veidi eksistē ļoti dažādi, taču pieprasītākie mūsdienās jau ir vienas slīpnes un divslīpņu jumti. Bagātiem klientiem vairāk tīk jumta konstrukcija atbilstoši franču stilam, kas tad ir jumts ar mansardu, tā kā šajā gadījumā var tikt ierīkota vēl viena telpa priekš apdzīvotiem bēniņiem. Šajā gadījumā tieši jumta siltināšana aizņem 1. vietu. Droši vien ikviens ir redzējis, ka tieši sērijveidu dzīvokļu mājām ir plakanie jumti, kur jumta segums visbiežāk ir no modificētā bitumena. Turpretim sarežģītāka jumta konstrukcija prasa cita tipa segumu, kā piemēram, labs veids būtu māla dakstiņu jumts. Minētais jumts būs izturīgs pret vides ietekmi kā arī kalpos no 50-100 gadiem.

Jumta kopnes vai arī jumta spāres?

Mājokļa celtniecībā ļoti bieži ir pielietotas jumta kopnes kā arī jumta spāres. Kāds tad variants ir vislabākais? Jumta spāres jeb spāru sistēma no vienas puses balstās uz mauerlatu, bet no otras puses – uz kores siju. Lai jumta spāres spētu izturēt nepieciešamo spriedzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Kad tiek palielināta slodze, spāres tiek balstītas tieši uz statīviem. Savukārt jumta kopnes ir stingrs rāmis, ko izmanto slīpo jumtu veidošanā. Tās galvenā lieta jau ir sadalīt slodzi uz konstrukcijas sienām, kurai jumts tiek pakļauts. Koka kopnes standartā var būt izgatavotas tieši no augstas kvalitātes kokmateriāliem, dēļiem vai apaļajiem kokmateriāliem. Kopnes ir izdevīgāks un vēl pec to uzstādīšanas vienkāršāks variants nekā jumta spāres, tāpēc celtniecībā izvelās tieši kopnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *