ORTOZES UN KOMPRESIJAS APĢĒRBI

Mūsu pašsajuta katru dienu būtiski ietekmē veselību un komforta līmeni, kas, savukārt, iet roku rokā ar to, ko dienas gaitā varam vai nevaram paveikt. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfortabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes. Šādi momenti ir īpaši piemēroti tam, lai dotu savam ķermenim un garam izdevību atpūsties un uzlādēt spēkus. Dažāda veida rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos gadījumos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Piem., ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķemeņa pašsajūtai paredzēts kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Topošās māmiņas noteikti novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja vajadzīga nedaudz nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda tipa ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām. Piedāvājumā arī profesionālā kosmētika sejai un ķermenim!

KUR ATRAST KOMPRESIJAS APĢĒRBU TIEŠSAISTĒ?

Dažāda stila kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien vairāk aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Kompresijas apģērbs palielina asinsriti noslogotajās ķermeņa zonās, tādā veidā atslogojot muskuļus un saites no slodzes, kas dienas beigās var radīt diskomfortu un nogurumu. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos interneta veikalos, kas nodrošina šāda un līdzīga tipa piederumus. Tautā visbiežāk tās tiek dēvētas par vēnu zeķēm, jo ir obligāta nepieciešamība pēc vairāku vēnu operāciju veikšanas rehabilitācijas periodā, pie tam, vēnu zeķu sniegtās priekšrocības visādā ziņā novērtēs gan tie, kuri ikdienā dara stāvošu darbu, gan tie, kuri regulāri dodas lidojumos.

 

KĀ IEDALĀS ORTOŽU TIPI UN KĀ TĀS LIETO?

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tāpēc tās ir īpaši vajadzīgas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes var iedalīt sporta un medicīniskajās. Kā jau pēc nosaukuma var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Ir iespējams nopirkt ortozes celim, potītes ortozes, ortozes elkonim, bandāžas, sporta ortozes celim un potītēm. Pirms attiecīgu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar funkcionālo speciālistu, lai saprastu kāda veida ortozes ir vajadzīgas, jo nepareiza terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *