DARBA PIEDĀVĀJUMI LATVIJĀ UN ĀRZEMĒS

Lai kā arī daudzi necenstos apgalvot pretējo, darbu atrast mūsdienās ir salīdzinoši viegli. Ikvienam no mums ir pamatvajadzības, ko jāspēj nodrošināt, līdz ar to darba atrašana un iztikas pelnīšana ir obligāta savas labklājības uzturēšanai. Prasmīgi sastādīts CV ir pirmais solis uz laba darba atrašanu. Nebūt nevajag ar informāciju pārpildītu CV, lai atrastu labu darbu. Mūsdienās kā viens no lielākajiem sludinājumu dēļiem darba meklētājiem kalpo sociālie tīkli un dažādas interneta vietnes, kurās publicē darba piedāvājumus(ielūkojies šeit – https://www.cvmarket.lv/). Motivācijas vēstule mēdz būt lielisks CV papildinājums. Tas ir viens no veidiem kā darba devējam pārliecināties par kandidāta spējām un prasmēm, kā arī motivāciju.

KO RAKSTĪT MOTIVĀCIJAS VĒSTULĒ?

Joprojām pastāv jomas, kurās ir grūti izprast CV un motivācijas vēstuļu lomu un nepieciešamību. Tas ir ātrs un viegls veids, kā darba devējam pārliecināties un uzzināt kandidātu pieredzi, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar konkrēto vakanci. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir atrodami internetā, pie tam – dažādās valodās. Ja tiek izpildīti visi noteikumi, kas minēti darba sludinājumā, tiek palielinātas iespējas tikt uzaicinātam uz pārrunu otro kārtu un sākt darba attiecības.

KĀ SAMEKLĒT DARBU ĀRZEMĒS?

Joprojām netrūkst interesentu, kuri vēlas iekārtoties darbā ārzemēs. Ja pirms gadiem desmit populāras bija Rietumeiropas valstis, tad pašlaik saraksta augšgalā figurē Skandināvija. Dzīvojot informācijas laikmetā, nav sarežģīti atrast visu vajadzīgo informāciju par vakanci un darba devēju. Iepazīšanās ar darba devēju un vakanci ir obligāta, ja runa ir par darbu ārzemēs, tādā veidā mazinot riskus tikt apkrāptiem. Visa nepieciešamā dokumentācija, kas nepieciešama, lai iekārtotos darbā, parasti tiek kārtota no aģentūras vai nodarbinātības dienesta puses.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *